Homeopatie

Slovo homeopatie je odvozené od řeckého výrazu znamenajícího „podobně trpící“. Léčba je založena na principu „podobné léčí podobné“. Homeopati předpokládají, že dokáže-li určitá látka ve velkém množství vyvolat u člověka příznaky nemoci, pak nepatrné množství této látky může tytéž příznaky vyléčit. Tato dávka v těle působí, aniž by měla škodlivý vliv na zdraví.Myšlenka „podobné léčit podobným“ se objevila již ve starověku, ale k vývoji homeopatie jako léčebného oboru došlo teprve kolem roku 1800, kdy svou práci uveřejnil německý lékař, chemik a lingvista Samuel Hahnemann (1755 – 1843). V homeopatii vytvořil systém, představující přírodní léčby, které léčí celou osobnost, ne pouze příznaky jednotlivých nemocí. Vyzkoušel a testoval asi sto různých prostředků, které se téměř všechny pravidelně užívají dodnes. Od Hahnemannových dob bylo objeveno daleko více účinných látek. Připravují se z nejrůznějších zdrojů (rostlin, minerálů a dokonce i jedů), ale jsou naředěny tak, že působí mírně a bezpečně.

V dnešní době máme k dispozici homeopatické lékaře a velké množství homeopatických léků, které jsou prodávány buďto ve formě globulek, tinktur či mastí. Máte-li v okolí homeopata, je vždy dobré se s ním poradit. Ale některé léky jsou prodávány bez předpisu, takže si s nimi při dobré informovanosti nemůžete uškodit.

Užívání homeopatických léků:

homeopaticky zpracované bylinné tinktury: jsou volně prodejné, dávkování je napsáno na obalu tinktury, dále by tam mělo být uvedeno, jak dlouho lze tinkturu užívat a na jaké potíže. Obvykle se tinktura kape do sklenice vody dle přiloženého dávkování.

v lékárnách běžně ke koupení homeopatické globule: jsou to malé granulky, sladké chuti, protože obsahují mléčný cukr (laktózu). Tyto pilulky se dle uvedeného dávkování vkládají na jazyk, nejlépe 15 minut po jídle nebo vyčištění zubů a nechají se rozplynout.homeopatické masti: na ložiska se natírají slaboučkou vrstvou, aby se dobře vstřebaly.
Při užívání homeopatických přípravků je nutné vynechat kofein, mentol (pozor na žvýkačky, bonbóny a zubní pasty), protože tyto látky velmi snižují účinek léku.
Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/homeopatie.htm?gclid=CKifgcT87rICFdGizAodkw0Asw#ixzz28cOb85RL